VýrobkySpona je velice potřebná pro každého válečníka i chudého člověka. Máte asi dvě možnosti jak ji udělat. A my si obě ukážeme. První možnost je jednoduchá a časově nenáročná. Druhá je náročnější a výsledek může být nejistý.


První způsob


Je potřeba kus drátu o vámi požadovaném průměru.Jednoduše ji ohnete.

Srovnáte na vámi potřebný tvar a velikost.Teď jí musíte zahřát, aby se dala pěkně roztepat. Stačí v normálních kamnech na dřevo. A rozkovete na pacičky.Obrousíte ostré hrany. Vezmete ostrý (majzlík, špajcr,....) a ozdobíte dle svého vkusu.Další na řadě je jehla. Zase vezmete kus drátu, tentokrát tenšího, a rozklepete ho do placata. Jeden konec je nutno zahnout kolem "podkovy", aby na ní pěkně sedla. Musíte jí zahřát, aby se vám nelámala.Teď jí musíte vybrousit, aby byla ostrá, jinak jí pláštěm nepropíchnete. A naklepnout na "podkovu". A takhle to potom vypadá.Druhý způsob


Začnete stejně jako u předchozí spony. Tentokrát jí po několikátém zahřátí a pokování uveďte do hranolovitého tvaru.Pak znovu popusťe a upevněte do svěráku. Většími kleštěmi začněte kroutit, až jí nakroutíte do požadované podoby.

Musíte sí dát ale pozor, aby jste ji neukroutili.Na jedné straně udělejte třeba konec, který jen zahnete. A na druhém zkuste třeba list.Poté pozohýbejte. A obrušte.

Takhle to potom vypadá. Posuďte.

Můžete zkusit i menší.